C++ Bc. 3: Porovnání verzí

Z GeoWikiCZ
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (preklep)
Řádek 1: Řádek 1:
 
'''Eratosthenovo síto'''
 
'''Eratosthenovo síto'''
  
Napište funkci <tt>eratosthenovo_sito</tt>, která naplní standardní kontejner <tt>std::list<int></tt>, seznamem prvovočísel, která jsou menší nebo rovna ''N''.  
+
Napište funkci <tt>eratosthenovo_sito()</tt>, která naplní standardní kontejner <tt>std::list<int></tt>, seznamem prvovočísel, která jsou menší nebo rovna ''N''.  
  
 
  void erathosthenovo_sito(int N, std::list<int>& prvocisla);
 
  void erathosthenovo_sito(int N, std::list<int>& prvocisla);
  
'''Algoritmus:''' Vytvoříme seznam přirozených čísel menších nebo rovno ''N''. První prvočíslo je  podle definice 1. Druhé prvočíslo je 2, označíme tedy v našem sezmanu všechny násobky čísla 2 (která z definice nemohou být prvočísly). Přejdeme na další neoznačené číslo v seznamu, tj. na číslo 3 a celý proces opakujeme, dokud není zpracován celý seznam.
+
'''Algoritmus:''' Vytvoříme seznam přirozených čísel menších nebo rovno ''N''. První prvočíslo je  podle definice 1. Druhé prvočíslo je 2, označíme tedy v našem seznamu všechny násobky čísla 2 (která z definice nemohou být prvočísly). Přejdeme na další neoznačené číslo v seznamu, tj. na číslo 3 a celý proces opakujeme, dokud není zpracován celý seznam.
  
 
[ [[C plus plus Bc.|Zpět]] ]
 
[ [[C plus plus Bc.|Zpět]] ]

Verze z 26. 2. 2006, 17:07

Eratosthenovo síto

Napište funkci eratosthenovo_sito(), která naplní standardní kontejner std::list<int>, seznamem prvovočísel, která jsou menší nebo rovna N.

void erathosthenovo_sito(int N, std::list<int>& prvocisla);

Algoritmus: Vytvoříme seznam přirozených čísel menších nebo rovno N. První prvočíslo je podle definice 1. Druhé prvočíslo je 2, označíme tedy v našem seznamu všechny násobky čísla 2 (která z definice nemohou být prvočísly). Přejdeme na další neoznačené číslo v seznamu, tj. na číslo 3 a celý proces opakujeme, dokud není zpracován celý seznam.

[ Zpět ]