155GIS1 / 13. cvičení: Porovnání verzí

Z GeoWikiCZ
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m (postup)
m
 
(Nejsou zobrazeny 3 mezilehlé verze od stejného uživatele.)
Řádek 1: Řádek 1:
 
{{GIS}}
 
{{GIS}}
{{Cvičení|155GIS1|11|Přehled volně dostupných GIS nástrojů}}
+
{{Cvičení|155GIS1|13|Zkušební zápočtový test|last=True}}
  
 
== Zadaní ==
 
== Zadaní ==
  
1. Načíst polygonovou vrstvu obcí z RUIAN a tabulku s předvybranými informacemi o počtu nezaměstnaných v jednotlivých obcích z roku 2018 za 10 měsíc. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/vektor_import.html#pridani-a-export-dat Přídání a export dat] a [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/import_delim.html#import-dat data s oddělenými hodnotami] dat (pozn. nejedná se o data s geometrií).
+
:→ [http://geo102.fsv.cvut.cz/~landa/vyuka/155GIS1/test/test-gis1-2017-01-04.pdf PDF]
  
2. Připojit tabulku o nezaměstnaných k polygovové vrstvě obcí na základě kódu obce. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/join.html#postup-pripojeni Postup připojení].
+
== Data ==
 
3. Nastavení symbologie podle počtu nezaměstnaných v přidaných datech. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/vektor_data_prace.html#styl Styl].
 
  
4. Databázový manager a možnost dotazování se.
+
{{arccr500}}
  
5. Přidání zpracované tabulky ze souborové databáze.
+
; Další data
  
6. Opětovné napojení dat (stejně jako bod 2.) o počtu nezaměstnatných žen
+
* http://geo102.fsv.cvut.cz/~landa/vyuka/155GIS1/test/test-gis1-2017-data.zip
 
 
7. Výpočet počtu nezaměstnaných mužů pomocí kalkulačky polí. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/editace.html#kalkulator-poli Kalkulátor polí].
 
 
 
8. Přidání vrstvy silnic, výběr pomocí vzorce "typ" = 1 (výběr dálnic) [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/dotazovani.html#atributove-dotazovani Atributové dotazování].
 
 
 
9. Vytvoření obalové zóny 10 km kolem dálnic. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/prostorove_analyzy.html#obalova-zona-dle-pevne-vzdalenosti-buffer Obalová zóna dle pevné vzdálenosti (buffer)].
 
 
 
10. Výběr obcí, které alespoň částí svého území leží v 10km okolí dálnic. [http://training.gismentors.eu/qgis-zacatecnik/vektorova_data/dotazovani.html#prostorove-dotazovani Prostorové dotazování].
 

Aktuální verze z 12. 12. 2018, 12:07

předchozí cvičenístránky předmětu

Zkušební zápočtový test

Zadaní

PDF

Data

V následujících úlohách budeme, pokud nebude uvedeno jinak, používat data z datové sady ArcCR500. Tato datová sada je poskytovaná firmou ArcData zdarma.

Popis dat je k dispozici zde.

V učebně B-870 jdou data nainstalována v adresáři

S:\K155\Public\data\ArcGIS\ArcCR500

Přístupová práva k tomu adresáři jsou omezena pouze na čtení! Nelze tedy datové vrstvy z ArcCR500 upravovat (včetně např. vytváření pyramid).

Další data