152VTVG Výuka v terénu VG: Porovnání verzí

Z GeoWikiCZ
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(stranka vytvorena)
 
Řádek 2: Řádek 2:
 
{{Výuka}}
 
{{Výuka}}
 
==Anotace==
 
==Anotace==
Výuka v terénu VG je předmět, ve kterém se snažíme pomocí praktického cvičení prohloubit znalosti studentů v oborech kosmické geodézie a vyšší geodézie a fyzikální geodézie. Při polních pracích, které probíhají v blízkém okolí fakulty stavební, mají studenti možnost pracovat s přístroji terestrické geodézie  používanými při budování lokálních referenčních souřadnicových systémů i s moderními přístroji kosmické geodézie. Při následném vyhodnocení výsledků měření budou mít studenti možnost seznámit se se softwarem určeným ke zpracování výše zmíněných technologií.  
+
Výuka v terénu VG je předmět, ve kterém se snažíme pomocí praktického cvičení prohloubit znalosti studentů v oborech kosmické geodézie, vyšší geodézie a fyzikální geodézie. Při polních pracích, které probíhají v blízkém okolí fakulty stavební, mají studenti možnost pracovat s přístroji terestrické geodézie  používanými při budování lokálních referenčních souřadnicových systémů i s moderními přístroji kosmické geodézie. Při následném vyhodnocení výsledků měření budou mít studenti možnost seznámit se se softwarem určeným ke zpracování výše zmíněných technologií.  
 
;Doporučená literatura
 
;Doporučená literatura
 
#Cimbálník M., Zeman A., Kostelecký J.: Základy vyšší a fyzikální geodézie, Nakladatelství ČVUT, 2007
 
#Cimbálník M., Zeman A., Kostelecký J.: Základy vyšší a fyzikální geodézie, Nakladatelství ČVUT, 2007

Verze z 13. 5. 2008, 11:51

Anotace

Výuka v terénu VG je předmět, ve kterém se snažíme pomocí praktického cvičení prohloubit znalosti studentů v oborech kosmické geodézie, vyšší geodézie a fyzikální geodézie. Při polních pracích, které probíhají v blízkém okolí fakulty stavební, mají studenti možnost pracovat s přístroji terestrické geodézie používanými při budování lokálních referenčních souřadnicových systémů i s moderními přístroji kosmické geodézie. Při následném vyhodnocení výsledků měření budou mít studenti možnost seznámit se se softwarem určeným ke zpracování výše zmíněných technologií.

Doporučená literatura
 1. Cimbálník M., Zeman A., Kostelecký J.: Základy vyšší a fyzikální geodézie, Nakladatelství ČVUT, 2007
 2. Kostelecký J., Klokočník J., Kostelecký J. (ml.): Kosmická geodézie (v tisku) (internetovská verze na http://gama.fsv.cvut.cz/~k152/navody)
 3. Cimbálník M., Mervart L.: Vyšší geodézie 1. Skriptum. Ediční středisko ČVUT 2002.
 4. Mervart L., Cimbálník M.: Vyšší geodézie 2. Skriptum. Ediční středisko ČVUT 1997.

Popis výuky

 • Výuka se týká všech studentů magisterského studia.
 • Výuka se koná v týdnu od 2.6.2008 (pondělí) do 6.6.2008 (pátek) v blízkém okolí Fakulty stavební ČVUT.
 • Studenti budou rozděleni do 3 skupin o velikosti maximálně 20 studentů.
 • Výuka v terénu bude rozdělena do 3 úloh, které budou zpracovávány během 2. - 4.6.2008 (pondělí - středa).
 • Následující dny 5.6 - 6.6.2008 (čtvrtek a pátek) budou věnovány zpracování výsledků, odevzdávání technických zpráv za jednotlivé skupiny a hodnocení vedoucími výuky.
 • Vedoucími výuky budou jsou přednášející předmětu Vyšší geodézie 2 (VYG2) prof. Ing. Jan Kostelecký, DrSc. a doc. Ing. Antonín Zeman, DrSc.

Zadání úloh

 1. Měření laboratorní jednotky a výpočet souřadnic
 2. Velmi přesná nivelace a zaměření historických nivelačních značek
 3. Vývoj převýšení geoidu nad elipsoidem podél profilu vedoucího údolím Šáreckého potoka z měření GPS a technické nivelace


Podmínky pro získání zápočtu

 • Účast studentů na všech cvičeních.
 • Včasné odevzdání úloh.